A szakdolgozat megírásának több nagyon fontos eleme van. Ilyen például az absztrakt, a tartalomjegyzék, a források kigyűjtése és nem utolsó sorban a képjegyzék. Talán az absztrakt az a topik, amit sokan először nem is ismernek. De akkor mi is ez az érdekes nevű tartalmi egység, amit mindenki emleget?
Mint minden kutatásnál, legyen az bármekkora terjedelmű és tartalmú iromány a szakdolgozatodnál is kell egy olyan „kivonat”, ami megmondja az olvasójának átfogóan és röviden, hogy miről is fog szólni a kutatás. Ez egy nagyon hasznos kis része a szakdolgozatodnak, mert ha valakinek egy gyors összefoglalóra van szüksége az egész alkotásodról, ebből mindent megtudhat. Másik ok, amiért fontos, hogy mind követelményredszerét tekintve (Times New Roman, 12-es betűméret, sorkizárt, megfelelő margók és sorközök) mind pedig tartalmilag rövid, de emellett kellően összefoglaló legyen az absztrakt az nem más, mint hogy gyakran a diplomavédésen egy külsős tanár csak ezt olvassa el.
Tehát a főbb arany szabályai a jó absztraktnak:
Struktúráját tekintve pedig körülbelül négy egységre bonthatónak kell lennie:
Összegezve tehát az absztrakt nem is olyan nagy ördöngösség, de nem szabad félvállról venni sem. Használhatod a már akkorra megírt tartalomjegyzéked is mint támaszpont. A lényeg hogy írj olyan absztraktot, amit elolvasván mindenki annyira jól képben lesz a kutatásod összességével, mint amennyire te vagy!
Bónusz tipp:
Az absztraktot nem kell a szakdolgozatoddal együtt összeköttetni! Figyelj erre, mert gyakran hibaként szokott felmerülni.
APRÓSÁGOK, AMIKTŐL SOKKAL JOBB LESZ A SZAKDOLGOZATOD
Kövess minket Facebook-on!