A legjobb pedagógus portfólió minta amire szükséged lesz a minősítéshez
Halogatod a pedagógus portfóliód elkészítését? Átláthatatlannak tűnik számodra? Körültekintően összeállítottunk egy pedagógus portfólió mintát, amely segítségével könnyedén tudod venni a készítés során jelentkező akadályokat.
A pedagógus portfóliót azzal a céllal kell létrehozni, hogy kellően reprezentálja a kompetenciáid fejlettségét. Fontos, hogy törekedj a pedagógiai tevékenység részletes és szakszerű bemutatására, hiszen így fog értéket képviselni a dokumentum. Pedagógus portfólió mintánk kitér mindazokra az elemekre, amelyek segítségével ezt könnyen megteheted.
Melyek a kötelező elemei a portfóliónak?
Íme pedagógus portfólió mintánk, amely választ ad a kérdésre:
- Szakmai önéletrajz
- Eredetiségnyilatkozat
- Abban az esetben, ha intézményvezető vagy, szükséges a foglalkoztatási jogviszony fennállásáról szóló munkáltatói igazolás
- A nevelő-oktató munkához kapcsolódó alapdokumentumok, amelyek az alábbiak:
- egy vagy két csoportprofil, mely(ek)nek része a dokumentált órák és a tanítási egységek tanulói csoportjának bemutatása,
- az ehhez kapcsolódó egy vagy két tematikus terv, a tanulási, illetve tanítási egység bemutatásával és a téma tervével,
- négy óra- vagy foglalkozásterv a tematikus tervekhez igazodva,
- hospitálási napló és esetleírás
- A nevelő-oktató munka szabadon választható dokumentumai
- A pedagógust foglalkoztató intézmény intézményi környezetének rövid bemutatása
- A szakmai életút értékelése
A szabadon választható dokumentumok között az alábbiak szerepelhetnek:
- A pedagógia szakmai bemutatása és egyéb tevékenységek leírása, valamint az ehhez kapcsolódó dokumentumok
- Az önálló alkotói, illetve művészeti tevékenységek bemutatása, valamint az ehhez kapcsolódó dokumentumok
Ugye már nem is tűnik olyan bonyolultnak? Pedagógus portfólió mintánkban azonban nem csak a tartalmai, de a formai követelményekre is gondoltunk, hogy a munka ezen része se jelentsen akadályt.
A pedagógus portfólió minta a formai követelményekről:
- Betűtípus: Times New Roman
- Betűméret: 12-es
- Sorköz: maximum 1,5-ös
- Lapméret: A4
- Margók: mind a négy oldalon 2,5 cm
A felsorolt kötelező tartalmi és formai elemek mellett érdemes odafigyelni néhány egyéb dologra a portfólió véglegesítése előtt.
Pedagógus portfólió mintánk a következőkben olyan hasznos tippeket tartalmaz, amelyek betartásával megalapozhatod portfóliód kedvező értékelését.
- Minden dokumentumot PDF formátumban ments el!
- Bár külön fényépek csatolására nincs lehetőség, a dokumentumba beilleszthetők képek, például a tábláról vagy akár az órán alkalmazott szemléltető anyagról.
- Fontos, hogy ha olyan fényképet vagy videót szeretnénk mellékelni a portfólióhoz, amelyen diákok, vagy az általuk készített munkák szerepelnek, akkor kérjünk a szülőktől beleegyező nyilatkozatot! – ezt a védéskor kérhetik is.
- A tematikus tervet mindig a csoport igényeihez mérten készítsük el! Lényeges, hogy azt fejezze ki a terv, hogy miként lehet egy adott gyerekcsoport szociokulturális háttere, érdeklődése, indíttatása és képességei szerint a leghatékonyabb módon átadni/ tanítani a szóban forgó tananyagot.
- A foglalkozás-, illetve az óravázlatnak mindenképp a tematikus tervhez kell kapcsolódnia, összhangban kell lennie a pedagógiai programmal.
- Mivel a portfólióhoz mellékelt dokumentumokat mi magunk választjuk meg, ügyeljünk arra, hogy valóban olyan képet mutassunk magunkról a segítségükkel, mint amilyent szeretnénk.
Bízunk benne, hogy pedagógus portfólió mintánk meghozta a kedved a dokumentum összeállításához! Jó munkát kívánunk!
SZAKDOLGOZAT – MINDEN AMIT TUDNOD KELL
SZAKDOLGOZAT FELÉPÍTÉSE
A LEGJOBB SZAKDOLGOZAT MINTA
A PRIMER KUTATÁS SZAKDOLGOZATBAN BETÖLTÖTT FUNKCIÓJA
MIÉRT FONTOS A SZAKDOLGOZAT VÁZLAT?