20 tipp elsőéveseknek - IQfactory Szakdolgozat írás, dolgozat írás

20 tipp elsőéveseknek

Megkérdeztünk néhány végzős, és frissdiplomás ismerőst, milyen tanácsokat adnának elsőéves kollégáiknak, illetve ha újra kezdenék az egyetemet/ főiskolát, mit csinálnának másképp – legyen szó tanulmányaikról, szabadidejükről, a kollégiumi élet szépségeiről, vagy éppen az első Anyutól külön töltött év kihívásairól… Nem reprezentatív, de fölöttébb hasznos házi kutatásunk eredményeit 20 pontban sikerült összegeznünk. Használjátok egészséggel!

elsoevesek

  1. Mindig készíts biztonsági mentést a fájlokról – Mert ugye ha valami elromolhat, az el is fog. Különösen, ha egy kifejezetten gonosz beadandó 2/3-ánál jársz már.
  2. Vedd ki a részed a munkából – A világ összes tudása sem elég, ha úgy végzed el az egyetemet, hogy nincs gyakorlati tapasztalatod vagy szakmai kapcsolataid. Keress diákmunkát, szakmai gyakorlati helyet, vagy bármi olyan munkát, ami később szakmai tapasztalatként jól jöhet.
  3. Mindig menj be órára – Soha nem tudhatod, hogy az előadó mikor hint el egy kis információt a dolgozattal kapcsolatban vagy, hogy mikor ad extra pontot a részvételért.
  4. Kövesd költéseidet, készíts pénzbeosztási tervet, és tegyél félre zsebpénzt – ha túlköltekezel az első évben, évekbe telhet, míg törleszted a tartozásokat. Igyekezz kerülni a hiteleket, inkább vállalj némi munkát egyetem mellett, hidd el, jó érzés lesz saját pénzből megvenni jövőre azt a Sziget-jegyet.
  5. Tanulj meg mosni – Ó, igen, el sem hiszed, milyen kincset érő és ruhákat mentő tudás. Például ha vannak új, színes ruháid, az első pár alkalommal mosd őket külön a fehérektől, különben mindegyik ugyanabban a színben fog tündökölni. Barátkozz meg a „könnyű tarka”, az öblítő, és a „quick mix program” fogalmakkal…
    mosas
  6. Ne igyál túl sok koffeintartalmú italt – Nem tesz jót az egészségnek, és szerezhetsz energiát azzal is, ha elegendő vizet fogyasztasz, egészséges ételeket eszel, és eleget alszol
  7. Ne hagyd a ruháidat a mosógépben állni, miután kimostad őket – Egyszer próbáld ki, és meglásd, egy életre megtanulod miért tanácsoljuk. Plusz ha nem veszed ki időben a ruháid, a lakótársad vagy a kollégiumban más megteszi és felaggatja/ elszórja valahova. Szóltunk.
  8. Próbáld meg megoldani a nézeteltéréseket a szobatársaddal – Beszéljétek meg a dolgokat, és ne hagyd, odáig fajulni a helyzetet, hogy megutáljátok egymást. Új lakótársat keresni elég nehéz félév közben, plusz a következő klienssel is ugyanazokat a problémákat fogod tapasztalni, az fix.
  9. Ismerd meg a tanáraidat – a főiskola ugyanannyira szól a kapcsolatépítésről, mint amennyire arról, hogy az órán ülsz. Nem is gondolnád, hogy a legtöbb tanár unatkozik a fogadó-idejében, mert senki nem megy el hozzá. Kérd, hogy ajánljon érdekes olvasnivalót, vagy akár segítsen szakmai gyakorlati helyet találni. Bőven van mit tanulni tőlük, hidd el!
  10. Az első évben lakj kollégiumban – Sokkal jobban szocializálódhatsz, mint albérletekben, és sokkal több izgalmas dologban vehetsz részt, sőt még életre szóló kapcsolatokat is kiépíthetsz
  11. Viselj papucsot a fürdőszobában – Nincs kifogás, azok a padlók piszkosak
  12. Vedd fel időben a tárgyaidat – Meg fogod köszönni magadnak, amikor a barátaid csúsznak egy félévet, mert nem férnek be arra az órára, ami kötelező lenne
  13. Tedd az ébresztőórádat egy olyan helyre, ahol nem éred el – Vedd rá magad, hogy felkelj az ágyból ahhoz, hogy kikapcsold
    ebreszto
  14. Fedezd fel az iskolád – Ha már a várost felfedezed, fedezd fel az egyetem/ főiskola épületét és környékét is, hisz hasznos kis helyekre bukkanhatsz!
  15. Derítsd ki, hogy milyen erőforrásokat biztosít az iskolád – sok egyetemnek van ingyenes technikai laborja, egészségügyi centruma, szemináriumai stb.
  16. Menj el minden karrier eseményre – ha kapcsolatot akarsz kiépíteni a toborzókkal, mert emlékezni fognak rád, ha ott vagy minden gyűlésen
  17. Vegyél fel egy nyilvános beszédre felkészítő órát – A megfelelő kommunikációs képesség az egyik legfontosabb tudás, amit birtokolhatsz diákként
  18. Lépj ki a komfortzónádból, és próbálj ki új dolgokat – A főiskola a legjobb lehetőség, amit valaha kaphatsz a személyes fejlődésre, legyen szó egy új sportról, hobbiról, aktivitásról
  19. Tűzz ki célokat – A hosszú, és rövidtávú célok is segítik összehangolni a tevékenységedet
  20. Építs nemzetközi kapcsolatokat – Vegyél részt Erasmus vagy a külföldi diákokat itthon segítő Buddy-programban, a nyelvgyakorlás mellett értékes kapcsolati hálót is fejleszthetsz.

 

Mivel bővítenéd a listát?

Mondd el Facebook oldalunkon egy kommentben!

IQfactory

 

 

bloggomb

 


Kérj ingyenes árajánlatot!

Milyen tanulmányokat folytatsz?

BA

MA

PhD

Egyéb

10,000+ elégedett ügyfél
1,000+ szakember
250+ szakterület

Kövess minket Facebook-on!