Mindenki nagyon örül, mikor felveszik az egyetemre, aztán általában az öröm helyét átveszi a félelem az ismeretlentől, mivel az embernek még nincsen tapasztalata a témában. Számos dolog van, amelyre az egyetem első évében döbbenünk rá, és arra gondolunk, milyen jó lett volna, ha ezt tudjuk előre.
Az első hetekben megismerkedsz egy csomó új emberrel, és egy jó részükről úgy gondolod, ti még igazán jó barátok lesztek. De a sok ember és a sok új inger miatt ezek gyorsan változnak, és valószínűleg más emberek mellett találod majd magad az egyetemi éveid végén.
Fontos, hogy ne vessz el a sok tennivaló között: tanulnod kell, házit írni, aztán ott van még a sport, a család, a barátok, stb. Mivel nem tudsz egyszerre mindenhol ott lenni, így kénytelen leszel priorizálni a tevékenységeidet.
És sokban különböznek a gimnáziumi óráktól: hosszabbak és sokkal több információ ér egy óra alatt.
Az egyetemen nem lesz elég fél óra, hogy mindent elkészíts, kénytelen leszel rászánni az időt és az energiát. Ennek a jó oldala az, hogy mire végzel, legalább megérted a tananyagot.
Nem kell minden társadalmi eseményen részt venned, nem fogsz kimaradni semmi fontosból. Attól, hogy nem mész el egy buliba, még nem fognak elfelejteni az évfolyamtársaid. Ha úgy érzed, hogy inkább tanulnod kell, nyugodtan tégy így.
Minden nap csinálj valami olyat, ami örömödre szolgál. Fontos, hogy találj időt a kedvenc dolgaidra, különben kimerült leszel.
Ezt nem is kell magyarázni. A diákok sokszor az alvásidőből vesznek el, hogy ráérjenek más dolgokra. Ez hosszabb távon nem kifizetődő!
Lehetséges, hogy különköltöztél a szüleidtől, és magadnak kell beosztanod a pénzt, amit tőlük kapsz/keresel. Ne költsd el az egészet felesleges dolgokra, legyenek megtakarításaid, bármikor szükséged lehet rá.
Ha úgy érzed, egyedül nem tudsz átmenni a vizsgán, ne félj segítséget kérni! Emiatt senki nem fog téged lenézni, sokan vesznek igénybe különböző felkészítőket vizsga előtt.
Különösen, ha olyan tantárgyról van szó, amelyből egy sokoldalas jegyzetet kellene megtanulni. De a különböző tanulási módszerekről olvashatsz előző cikkeinkben is.
Nem kell félni attól, hogy beszélgess az egyetemi tanároddal, ők is csak emberek. Azért van a fogadóidejük, hogy bemehess hozzájuk a kérdéseiddel. Nagyon sokan szívesen segítenek azoknak, akik belefektetik az energiát a tanulásba.
Kövess minket Facebook-on!